تاریخ :مهر ۳۰, ۱۴۰۰

شماره ۱۶ | «الرحمن الرحیم» توجه اسماء صفات

 

 دانلود با کیفیت ۷۲۰p    دانلود با کیفیت ۴۸۰p   دانلود با کیفیت ۳۶۰p   دانلود با کیفیت ۲۴۰p

 

Update Required To play the media you will need to either update your browser to a recent version or update your Flash plugin.

 

تا حالا اتفاق نیفتاده کسی الله با چشاش مشاهده بکنه و بعد ایشون رو برای کسی توصیف بکنه کسی اگر می‌خواد الله رو بشناسه باید قرآن‌کریم و سنت های پیغمبر صلی الله علیه و سلم رو مطالعه بکنه اسما و صفات الله هم خیلی می‌تونند به ما کمک بکنن تا الله بشناسیم فایده ی دیگر یاد گرفتن اسما و صفات الله اینه که می‌تونیم اون صفات رو در خودمون پیاده بکنیم.

به مثل رسول الله صلی الله علیه و سلم که دو صفت رئوف و رحیم در سوره توبه وارد شده بِٱلۡمُؤۡمِنِینَ رَءُوفٌ رَّحِیمٌ در خودش پیاده کرده بود. در حالی که رئوف و رحیم صفات الله اند منتها در سطح انسانی خودشون ما هم در سطح انسانی خودمون می تونیم خودمون رو به اسما و صفات الله متصف بکنیم البته با این توضیح بعضی از اسما و صفات قابل نیابت نیستند یعنی ما نمی تونیم خودمون رو به اون متصف کنیم.

اما اکثریت اسما و صفات قابل نیابت هستند و البته توجه به اسما و صفات الله خیلی منافع دیگه خروجی‌های دیگه در زندگی داره که چون این مبحث در سلسله مباحث ایمانی بهش پرداخته شده.

در جلسات ۱۳ – ۱۴ – ۱۵ به همین اندازه اکتفا می کنیم آدرس ارسال میشه کسانی که مایلند این مبحث رو دنبال بکنند می تونند اون جا این رو مشاهده بفرمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *