تاریخ :مهر ۳۰, ۱۴۰۰

شماره ۲۱ | روز جزا معنا بخش هستی

 

 دانلود با کیفیت ۷۲۰p    دانلود با کیفیت ۴۸۰p   دانلود با کیفیت ۳۶۰p   دانلود با کیفیت ۲۴۰p

 

Update Required To play the media you will need to either update your browser to a recent version or update your Flash plugin.

اقرار به این که روزی هست به نام روز جزا خودش بیان مجد و بزرگی الله چه ربطی به هم دارن؟ دقت کنیم لطفا ما الان داریم سوره­ی فاتحه رو با هم مورد مطالعه قرارمی دیم سوره ی فاتحه هم جزوی از ۱۱۴ سوره ی قرآنه الله عزوجل خواسته‌هاش دستوراتش اوامر و نواهیش رو در قرآن بیان فرموده پیامبر خدا هم از طرف الله باز احادیثی به ما بیان فرمودن حالا مردم به دو دسته تقسیم می­شن عده­ای که به فرمایشات الله و سنت های پیغمبر صلی الله علیه وسلم توجه می‌کنند و عمل می‌کنندو دسته‌ای که اصلا نه توجه می کنندو بلکه چه بسا مخالفت هم بکنندخب فرق این دو گروه چیه؟

اگر روزی به نام قیامت نباشه و به مخالفین جزا داده نشه و به کسانی که عمل کردن پاداش داده نشه دیگه ارزش دین خدا و قرآن و فرموده های پیغمبرصلی الله علیه وسلم در کجا خودشو نشون می‌ده؟ اگه قیامت نباشه اصلاً آفرینش انسان عبث میشه خدا فرمود در سوره مومنون:أَفَحَسِبۡتُمۡ أَنَّمَا خَلَقۡنَٰکُمۡ عَبَثٗا وَأَنَّکُمۡ إِلَیۡنَا لَا تُرۡجَعُونَ آیا فکر کردید ما شما رو بیهوده آفریده ایم و شما به سوی ما برگردانده نمی شوید؟ فَتَعَٰلَى ٱللَّهُ ٱلۡمَلِکُ ٱلۡحَقُّۗ پس بلند مرتبه است الله پادشاه حقیقی یعنی کسی که این بگه به نحوی داره شأن الله رو پایین میاره و الله میگه هرگزشأن الله پادشاه حقیقی بسیار بالاست و کار بیهوده انجام نمیده لَآ إِلَٰهَ إِلَّا هُوَ رَبُّ ٱلۡعَرۡشِ ٱلۡکَرِیمِ  هیچ معبودی جز او نیست صاحب عرش عظیم است پس دقت کردیم  قیامت هست وجود بهشت و جهنم هست که به قرآن و احادیث و ملائکه و پیامبر و انسان و هستی و همه اینها معنا می‌ده و الله خوشش میاد الله خوشش میاد که بگیم  مَٰلِکِ یَوۡمِ ٱلدِّینِ   و همه اینها رو با هدف و با معنا اقرار بکنیم هست و الله هم در مقابل بهمون پاسخ می‌ده  بنده­ی من مجد و بزرگی من گفت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *