تاریخ :مهر ۳۰, ۱۴۰۰

شماره ۸ | آثار توجه به وسعت رحمت الله

 

 دانلود با کیفیت ۷۲۰p    دانلود با کیفیت ۴۸۰p   دانلود با کیفیت ۳۶۰p   دانلود با کیفیت ۲۴۰p 

 

Update Required To play the media you will need to either update your browser to a recent version or update your Flash plugin.

 

در ادامه بحث رحمت الله میخوام خدمتتون عرض بکنم نه تنها در راحتی ها و نعمت‌ها بلکه در اوج سختـی ها و مشکلات هم رحمت خدا وجود داره اگر ما مریضیم و خسته و رنجور شدیم یک بار دیگه به اطرافمون نگاه بکنیم هنوز خیلی داشته‌ها داریم هنوز خیلی رحمت خدا در زندگی مون مشاهده میشه اگر ما یک بیماری رو در خونه داریم و ازش پرستاری می‌کنیم و فکر می‌کنیم زندگی مون تلخ و سخت شده به اطرافمان نگاه بکنیم یک بار دیگه بگردیم پــر از رحمت خداست اصلا وجود همون بیماری که تو خونه ست و موجب کسب ثواب برای ما میشه و هنوز در کنار ما وجود داره حضور داره خودش رحمت خداست کسی اگر در زندگی زناشویی طاقتش سر رفته از بداخلاقی‌های همسر و از مشکلات مالی یکبار دیگه نگاه بکنه به زندگیش رحمت خدا رو فراوان در زندگیش مشاهده میکنه. اصلاً در عین سختی و اون مشکلات و مریضی آیا نمی شد که بدتر از این بود؟
پس همین خودش در همین سطح رحمت خداست.اصلا احتمال نمیدیم که اگر فلان مشکل نداشتیم ممکن بود خودمون با دست خودمون بلایی سرمون در بیاریم که خیلی بدتر از اون مشکلی بود که الآن داریم. توجه به رحمت الله به آدم امیـد میده زندگی رو از خوشمزگی و تازگی نمیندازه ولی وقتی به این قضایا دقت نکنیم احساس می کنیم خدا به ما توجه نداره به فلان آرزوم نرسیدم فلان عزیزم از دنیا رفت فلان چیز ارزشمند و از دست دادم. ولی وقتی به رحمت الله دقت می‌کنیم بین ما و الله انس پیش میاد هیچکدوم از اون ها رو ضرر نمیدونیم. اگر عزیزی رو از دست دادیم یک روز دیگه یک بار دیگه همدیگه رو خواهیم دید پس برای ملاقات یک روز خوب و شیرین که ما یک بار دیگه با عزیزامون جمع بشیم اعمالمون رو مرتب بکنیم اعمال خوب انجام بدیم که اون جا در جای خوب و گوارا دور هم جمع بشیم. وقتی به وسـعت رحمت الله دقت می‌کنیم با الله احساس دل نزدیکی می‌کنیم الله رو دست یافتنی می‌بینیم الله رو احساس می‌کنیم مـال خودمونه
اگر بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیمِ رو در عمق جانمون جا دادیم یک چیز ارزشمند گیرمون میاد. به نام الله که رحمانه .” الرَّحْمَنِ ” بر وزن فعلان و نشان از پریه دریای رحمت رحمتش وسیع و بی‌کرانه و” الرَّحِیمِ ” بر وزن فعیل کسی که اون رحمتش رو می بخشه به همه رحمتش رو داده وَرَحۡمَتِی وَسِعَتۡ کُلَّ شَیۡءٍۚ و زندگی من و تو هم پر از همون رحمت خداست دیگه نه احساس حقارت می کنیم نه احساس پوچی و بی هویتی می کنیم بلکه حضور الله و وجود الله در زندگیمون رو احساس می‌کنیم و به این زندگی دل میدیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *